Delegacja z partnerskiej Gminy Steinhöfel w dniach 08-09 czerwca 2013 roku

Gmina Czermin w dniach 8 – 9 czerwca br. gościła przedstawicieli z partnerskiej Gminy Steinhöfel (z Niemiec). Gośćmi byli przedstawiciele ochotniczych straży pożarnych ww. gminy. Na strażaków przed Urzędem Gminy w Czerminie czekała Zastępca Wójta Marietta Cierniak, gdzie zostali powitani. Głównym punktem spotkania były zawody sportowo -pożarnicze drużyn OSP Gminy Czermin, które odbyły się 9 czerwca w Pieruszycach. Strażacy z Gminy Steinhöfel zobaczyli jak wyglądają zawody w Polsce. Byli pod wrażeniem musztry, która do zawodów na terenie Gminy Czermin wprowadzona została po raz pierwszy w bieżącym roku. Spotkanie było dobrą okazją do wymiany doświadczeń strażaków ochotników. Spotkanie delegacji zakończyło się kolacją, w której uczestniczyli Przewodniczący Rady Gminy Czermin Robert Mikołajczak, Wójt Gminy Czermin Sławomir Spychaj oraz Komendant Gminny Związku OSP w Czerminie Zbigniew Serbiak. „Opiekunem” delegacji była Sekretarz Oddziału Gminnego ZOSP w Czerminie Anna Cierniak.