W dniach 08-12.05.2023 roku na terenie gminy Czermin gościła  delegacja  10 dzieci i 3 opiekunów z zaprzyjaźnionej gminy partnerskiej  Steinchöfel z Niemiec. Spotkanie było realizowane w ramach projektu „Wielkopolska miejsce nam bliskie” dofinansowanego ze środków Fundacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Wniosek do Fundacji został przygotowany i złożony przez Zespół Szkół w Żegocinie.  Dla gości z Niemiec przygotowano szereg atrakcji m.in. wyjazd do Gołuchowa, wycieczkę do Poznania, gdzie goście mogli zobaczyć świat klocków lego  podczas „History Land” oraz zwiedzić  stare ZOO.  Ponadto dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach w Strefie Wyobraźni, Aktywności i Odkrywania „Sowa” – Park Radolińskich w Jarocinie, spędzić czas na basenie oraz w kręgielni. Ostatniego dnia uczniowie wzięli udział  w lekcjach  biologii i matematyki, a następnie po podsumowaniu projektu, po południu grupa wróciła do Niemiec.