fo00W dniach 13 – 15 czerwca Gmina Czermin gościła trzyosobową delegację strażaków z zaprzyjaźnionej gminy Steinhofel z Niemiec, której głównym celem był udział w Gminnych Zawodach Sportowo – Pożarniczych w miejscowości Żbiki.

W pierwszy dzień strażacy z Niemiec zwiedzali Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie, Ochotniczą Straż Pożarnej w Łęgu, gdzie duże wrażenie zrobiła na gościach sikawka konna oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Żbikach.

Następnego dnia delegacja zwiedziła Ochotniczą Straż Pożarną w Czerminie, a następnie goście udali się na czterogodzinną spacerową wycieczkę po Gołuchowie, gdzie zwiedzili m.in. Zamek, zabytkowy park, zagrodę zwierząt, muzeum leśnictwa. O godzinie 14:00 uczestniczyli w gminnych zawodach sportowo – pożarniczych zorganizowanych na boisku sportowym w Żbikach. Strażacy mogli zobaczyć jak 9 jednostek z naszej gminy prezentuje musztrę, sztafetę pożarniczą 7×50 m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. Inny system zawodów bardzo zafascynował strażaków z Niemiec i z dużą uwagą i podziwem oglądali przebieg i organizację zawodów.

fo03

fo02