turniej00W dniu 24.05.2016 roku w miejscowości Grab odbył się turniej piłkarski szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Czermin, którego organizatorem było Stowarzyszenie „Trzy do zera”, Gmina Czermin oraz OSP Grab.

W dniu 24.05.2016 roku w miejscowości Grab odbył się turniej piłkarski szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Czermin, którego organizatorem było Stowarzyszenie „Trzy do zera”, Gmina Czermin oraz OSP Grab.Za przygotowanie boisk do gry oraz  prawidłowy przebieg turnieju był odpowiedzialny Łukasz Orszulak. Mecze sędziowali: Maciej Janik i Krzysztof Orszulak. Drużyna składała się z 10 zawodników, w pierwszym składzie 5 zawodników + bramkarz mogło grać maksymalnie trzech gimnazjalistów. Pozostałe osoby to uczniowie szkół podstawowych lub dziewczyny. Zgłosiło się 6 zespołów, które zostały podzielone na grupy po trzy zespoły.
3.Ekipa Wieczyn 0 pkt.
Zwycięzcy grup zagrali w finale, drugie miejsca w meczu o trzecie miejsce, a ostatnie miejsca w grupie strzelali rzuty karne w meczu o 5 miejsce.
Mecz o 5 miejsce: FC Grab – Ekipa Wieczyn karne: 3:1
Mecz o 3 miejsce: Polona Czermin – Zielone Szatany 5:2
FINAŁ: FC Żebro – FC Strzydzew 2:0
Najlepszym strzelcem został Mikołaj Lewicz z Polony Czermin 10 bramek. A najlepszą bramkarką został wybrana Marta Pera z drużyny FC Strzydzew. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a najlepsze trzy zespoły medale. Zwycięzca otrzymał dodatkowo puchar. Każdy z zawodników i kibiców mógł się poczęstować kiełbaską z ogniska, które przygotowywały Panie z Grabiu. W całym turnieju uczestniczyło prawie 100 dzieci z terenu naszej gminy.