donie00W dniach od 9 do 11 września 2016 roku delegacja z Gminy Czermin na zaproszenie władz Gminy Steinhöfel, uczestniczyła w Dożynkach Wojewódzkich Landu Branderburgia w miejscowości Beerfelde. Gminę Czermin reprezentowali: Przewodniczący Rady Robert Mikołajczak, Zastępca Wójta Marietta Cierniak, Kapela z Żegocina oraz Zespół Folklorystyczny „Żegocinianie”.

W dniach od 9 do 11 września 2016 roku delegacja z Gminy Czermin na zaproszenie władz Gminy Steinhöfel, uczestniczyła w Dożynkach Wojewódzkich Landu Branderburgia w miejscowości Beerfelde. Gminę Czermin reprezentowali: Przewodniczący Rady Robert Mikołajczak, Zastępca Wójta Marietta Cierniak, wraz z Kapelą z Żegocina oraz Zespół Folklorystyczny „Żegocinianie”.W części artystycznej zespół i kapela dwukrotnie zaprezentowali się na scenie , a ich występ spotkał się z ciepłym przyjęciem tamtejszej publiczności. Podczas spotkania kontynuowano również realizację projektu pn.: „Pielęgnowanie tradycji & Poznanie regionu”, którego celem było zaprezentowanie tradycji oraz obyczajów obu gmin partnerskich.

donie01

donie02