15 – lecie współpracy z partnerską gminą Steinhöfel

W dniach 16 – 18 listopada 2012 roku 16 – osobowa delegacja z Gminy Czermin gościła w miejscowości Beerfelde, w związku z uroczystościami jubileuszowymi dotyczącymi podsumowania 15 – letniego partnerstwa z niemiecką gminą Steinhöfel . W skład delegacji wchodzili sołtysi, władze samorządowe oraz pracownicy Urzędu Gminy.

W pierwszym dniu 16 listopada odbyła się uroczysta sesja, w której poza delegacją z Polski uczestniczyli Radni i Rada Seniorów Gminy Steinhöfel, Burmistrz Gminy Steinhofel wraz z pracownikami urzędu, przedstawiciele ochotniczych straży pożarnych oraz młodzież.

Podczas uroczystej sesji podsumowano dotychczasową współpracę, wręczono pamiątkowe medale oraz debatowano nad wspólnymi planami i celami na najbliższe lata.

Następnego dnia 17 listopada delegaci z gminy Czermin zwiedzali zabytkowy zamek w miejscowości Storkow oraz wzięli udział w warsztatach pt: „Integracja młodzieży podczas współpracy polsko – niemieckiej”.