.

nie00W dniach od 12-14 maja 2017 roku  Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Czermin  przebywały w  partnerskiej Gminie Steinhöfel realizując projekt pod nazwą  „Przez żołądek do serca” – wspólne gotowanie .

Czytaj więcej...

.

donie00W dniach od 9 do 11 września 2016 roku delegacja z Gminy Czermin na zaproszenie władz Gminy Steinhöfel, uczestniczyła w Dożynkach Wojewódzkich Landu Branderburgia w miejscowości Beerfelde. Gminę Czermin reprezentowali: Przewodniczący Rady Robert Mikołajczak, Zastępca Wójta Marietta Cierniak, Kapela z Żegocina oraz Zespół Folklorystyczny „Żegocinianie”.

Czytaj więcej...

.

150W dniu 4 lipca 2016 roku na terenie Ośrodka Kultury w Żegocinie odbyły się XIX Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. Tradycyjnie, jak co roku na uroczystość przybyła delegacja z zaprzyjaźnionej gminy Steinhöfel z Burmistrz Renate Wels na czele.

Czytaj więcej...

.

150W dniach 21 do 23 maja 2016 roku delegacja Samorządu Gminy Czermin przebywała w partnerskiej Gminie Edewecht. Spotkanie miało na celu intensyfikację prac w zakresie współpracy pomiędzy gminami i ustalenie płaszczyzn, na których miałaby się odbywać dalsza współpraca. W szerszym zakresie partnerstwa pomiędzy gminami podkreślano możliwość współpracy w zakresie kultury. Podczas spotkania przedstawiciele gminy Czermin wzięli udział w festynie, nabożeństwie ekumenicznym, spotkali się z panią  Burmistrz Petrą Lausch, radnymi z Gminy Edewecht  i pracownikami urzędu.

Czytaj więcej...

.

maleW dniach 9.05 - 13.05.2016 Zespół Szkół w Czerminie był gospodarzem kolejnej wymiany młodzieży w ramach partnerstwa pomiędzy gminami Czermin i Steinhӧfel. Do Czermina zagościło dziesięcioro uczniów wraz z trzema opiekunkami.

Czytaj więcej...

.

ja00W dniach od 4 do 6 grudnia 2015 roku sześcioosobowa delegacja z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie gościła w partnerskiej gminie Steinhöfel w miejscowości Beerefelde.

Czytaj więcej...

.

150  1  W dniu 4 lipca 2015 roku na terenie Ośrodka Kultury w Żegocinie odbyły się XVIII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne.

Czytaj więcej...

.

fo00W dniach 13 – 15 czerwca Gmina Czermin gościła trzyosobową delegację strażaków z zaprzyjaźnionej gminy Steinhofel z Niemiec, której głównym celem był udział w Gminnych Zawodach Sportowo – Pożarniczych w miejscowości Żbiki.

Czytaj więcej...

.

Gmina Czermin współpracuje partnersko z dwoma gminami niemieckimi. Od 1997 roku z gminą Steinhöfel w Brandenburgii, a od 2004 roku z gminą Edewecht w Dolnej Saksonii. Współpraca przebiega na płaszczyźnie gospodarki, rolnictwa, edukacji, sportu, turystyki i kultury.

Gmina Steinhöfel
Burmistrz: Renate Wels
Demnitzer Str. 7
51 518 Steinhöfel
strona www

Gmina Edewecht
Burmistrz: Petra Lausch
Rathausstr. 7
26 188 Edewecht
strona www

 

W dniu 04.04.2013r. gmina Czermin wraz z gminami Chocz i Dobrzyca podpisała porozumienie o współpracy ze słowackimi gminami Spissky Hrusow, Olcnava, Slatvina i Vitkovce. W ramach wzajemnych kontaktów przygotowywane i realizowane będą wspólne projekty w następujących obszarach tematycznych: kultura, edukacja szkolna i przedszkolna, ochrona zdrowia i niepełnosprawność, opieka społeczna, rolnictwo i leśnictwo, ochrona środowiska, ochotnicze straże pożarne i organizacje społeczne, sport i turystyka.

Deklaracja współpracy

Umowa

.

20lecie00W dniach 22 - 24 września 2017 roku na terenie gminy Czermin gościła delegacja z gminy Steinhöfel w związku z obchodami XX-lecia umowy partnerskiej. Główna uroczystość odbyła się w dniu 23 września w Ośrodku Kultury w Czerminie.

Czytaj więcej...

Znajdź nas na Facebook

Facebook Image
Polish English French German Russian

SDPS2

Apteka

Marszew

Policja